piątek, 13 styczeń 2017 16:49

Noworoczne spotkanie w Cepelii

Prezes Wiesław Jopek zeprezentował Krakowską Kongregację Kupiecką na noworocznym spotkaniu w Cepelii. Prezes Józef Spiszak, szef Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie, reprezentujący Fundację Cepelia zaprosił przyjaciół na noworoczne spotkanie do Domu Polonii w Krakowie. Władze naczelne Cepelii reprezentował Jan Włostowski, władze miejskie Marta Nowak, dyrektorka Magistratu, Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości prezes Janusz Kowalski z zastępcami Grzegorzem Mielnickim i Tadeuszem Dąbrowskim. Byli profesorowie z Stefanem Dąsą i Bolesławem Faronem, redaktorzy ze Zbigniewem Reguckim, Mieczysławem Czumą, Leszkiem Mazanem, Marianem Szulcem, Jolantą Antecką, byli działacze studenccy z Kazimierzem Karpem, Piotrem Juśko, Maciejem Krakowiakiem, twórcy ludowi z nestorką polskich hafciarek Anną Kozianą z Makowa Podhalańskiego i rzeźbiarzem świątków z Krakowa Franciszkiem Wierciochem. Pięknie śpiewali Dorota Helbin i Franciszek Makuch, a kapela góralska Pawła Czai porywała do tańca.

piątek, 13 styczeń 2017 13:23

O koncesjach alkoholowych

W siedzibie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej w czwartek 12 stycznia odbyło się pierwsze z serii spotkań konsultacyjnych w sprawie koncesji alkoholowych. Jak wiadomo Rada Miasta ograniczyła ilość zezwoleń na sprzedaż alkoholu w sieci detalicznej i gastronomii. Niektórym restauratorom niebawem kończą się koncesje i nie ma widoków na ich uzyskanie. Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych UMK został do przeprowadzenia konsultacji społecznych w tej sprawie. Do akcji postanowili się włączyć kupcy i restauratorzy by uzyskać obszerniejszy materiał do analizy. Gospodarzami czwartkowego spotkania byli prezes KKK Wiesław Jopek i jego zastępca Leszek Lejkowski. Postanowiono, że do 20 lutego zbierane będą opinie gastronomików, pracowników, turystów i mieszkańców Krakowa w sprawie koncesji alkoholowych.

czwartek, 12 styczeń 2017 14:39

Będzie debata o handlu w niedzielę

Piotr Kubiczek prezes XIII Oddziału Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz'15 był gościem Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Przyszedł by zapoznać prezydium KKK z inicjatywą zorganizowania pod koniec lutego br w Klubie Pod Jaszczurami debaty gospodarczej. Przedstawił też tematykę debaty. Po pierwsze Stowarzyszenie chciałoby przedyskutowć temat handlu w niedzielę, a po drugie omówić gorący temat koncesji na sprzedaż alkoholu. Prezydium KKK bardzo pozytywnie odniosło się do inicjatywy, obiecując udział w debacie. Na zdjęciu od lewej Piotr Kubiczek, prezes KKK Wiesław Jopek, kierownik biura KKK Bożena Michalec, oraz wiceprezesi KKK Leszek Lejkowski i Jacek Fortuna.

niedziela, 08 styczeń 2017 18:19

Spotkanie opłatkowe PSL w Tarnowie

Prezes Wiesław Jopek reprezentował Krakowską Kongregację Kupiecką na spotkaniu opłatkowym zorganizowanym 6 stycznia przez Polskie Stronnictwo Ludowe w Tarnowie. Gospodarzami byli poseł na Sejm RP, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, wicemarszałek województwa małopolskiego, prezes Zarządu Powiatowego PSL w Tarnowie Stanisław Sorys i poseł do Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski. Zamieszczamy zdjęcia wykonane przez Grzegorza Mielnickiego.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum