5 czerwca, podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa z okazji Święta Miasta, prezydent Jacek Majchrowski oraz przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider wręczyli Srebrny Medal Cracoviae Merenti dla Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa - instytucji, która od 120 lat oddana jest misji ochrony i propagowania zarówno materialnego, jak i niematerialnego dziedzictwa historycznego Krakowa. Wyróżnienie odebrał prezes Towarzystwa prof. Jacek Purchla. Cracoviae Merenti to najwyższe odznaczenie Miasta Krakowa przyznawane przez Radę na wniosek Komisji Medalu, w uznaniu szczególnych zasług dla Krakowa. W uroczystości uczestniczył m.in. Wiesław Jopek, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, która jest laureatem złotego medalu Cracoviae Merenti z nr 6. Na zdjęciu prezes Wiesław Jopek gratuluje profesorowi Jackowi Purchli wyróznienia.

niedziela, 04 czerwiec 2017 20:12

Piotr Michał Mikosz królem kurkowym

W sobotę 3 czerwca 2017 roku na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się intronizacja króla kurkowego Piotra Michała Mikosza. Marszałkami zostali Zbigniew Szota i Dobiesław Gała. Krakowską Kongregację Kupiecką podczas tej uroczystości reprezentowali prezes Wiesław Jopek, jego zastępca Jan Wiesław Nalepa i Zbigniew Burdak, pełnomocnik Prezydium ds. Oddziałów KKK.
Najważniejszym momentem uroczystości było wręczenie Piotrowi Michałowi Mikoszowi srebrnego kura, oznaki władzy królewskiej. Zbigniew Szota i Dobiesław Gała odebrali od poprzedników łańcuchy i laski marszałkowskie. Ustępujący król kurkowy Zbigniew Kwater otrzymał symboliczny pierścień królewski. Prezydent Krakowa gratulując królowi Piotrowi Michałowi Mikoszowi nadał mu przydomek monarszy „Europejczyk”. Na estradzie odbyła się też ceremonia wręczenia dyplomów i miniaturowych kurów braciom honorowym. W tym roku godność otrzymali Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Historycznego Krakowa i ks. prałat Jan Kabziński. Po wpisaniu się gości do księgi pamiątkowej orszak ruszył do Parku Strzeleckiego. Tu odbył się trwający do wieczora piknik. Było miejsce na składanie gratulacje nowemu królowi i marszałkom.

piątek, 02 czerwiec 2017 10:38

Mistrzowie Handlu 2017

Pilny komunikat:

Ze względu na duże zainteresowanie naszą akcją Mistrzowie Handlu, aby dać szansę wszystkim chętnym, wydłużamy czas na zgłaszanie kandydatur do 30 czerwca! Głosowanie rozpocznie się natomiast 23 czerwca. Kandydatów na Mistrzów Handlu będzie można nominować jeszcze do 30 czerwca, a głosowanie potrwa do 21 lipca, do godz. 22.

„Gazeta Krakowska" – najchętniej czytany dziennik regionalny w Małopolsce w 2017 r. rozpoczął wielki plebiscyt - „Mistrzowie Handlu 2017”. Wielka akcja ma na celu promocję punktów handlowych, które dzięki jakości swoich usług z powodzeniem wygrywają konkurencyjną walkę z wielkopowierzchniowymi marketami i sieciowymi sklepami w wielkich galeriach handlowych. Patronat Honorowy nad plebiscytem objęła Krakowska Kongregacja Kupiecka.

wtorek, 30 maj 2017 14:09

Godło Teraz Polska dla firmy "Artim"

W Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się gala wręczenia godła "Teraz Polska". To już 27 edycja konkursu. Krakowska firma "Artim" należąca do Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej została uhonorowana w kategorii usługi. Statuetkę odbierał prezes Rady Nadzorczej Roman Gawrysiak. W uroczystości uczestniczył też prezes firmy Dariusz Michalak z rodziną. Był też prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek. W sesji zdjęciowej uczestniczyli także przedstawiciele innej firmy uhonorowanej godłem Teraz Polska tj. Złotego Kłosa z Dobczyc.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum