piątek, 09 czerwiec 2017 14:10

Posiedzenie Rady KKK - 23 czerwca 2017

Prezes Wiesław Jopek informuje, że posiedzenie Rady Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej odbędzie się w dniu 23 czerwca 2017 r., o godz. 14 w siedzibie Kongregacji przy. ul. Garbarskiej 14.

Zobacz PDF

piątek, 09 czerwiec 2017 13:55

Mistrzowie Handlu 2017 - komunikat

Pilny komunikat:

Ze względu na duże zainteresowanie naszą akcją Mistrzowie Handlu, aby dać szansę wszystkim chętnym, wydłużamy czas na zgłaszanie kandydatur do 30 czerwca! Głosowanie rozpocznie się natomiast 23 czerwca. Kandydatów na Mistrzów Handlu będzie można nominować jeszcze do 30 czerwca, a głosowanie potrwa do 21 lipca, do godz. 22.

„Gazeta Krakowska" – najchętniej czytany dziennik regionalny w Małopolsce w 2017 r. rozpoczął wielki plebiscyt - „Mistrzowie Handlu 2017”. Wielka akcja ma na celu promocję punktów handlowych, które dzięki jakości swoich usług z powodzeniem wygrywają konkurencyjną walkę z wielkopowierzchniowymi marketami i sieciowymi sklepami w wielkich galeriach handlowych. Patronat Honorowy nad plebiscytem objęła Krakowska Kongregacja Kupiecka.

czwartek, 08 czerwiec 2017 14:52

Medal św. Krzysztofa dla firmy Artim

Prezes Wiesław Jopek, jego zastępcy Jan Wiesław Nelepa i Jerzy Kotala, przewodniczący Sądu Koleżeńskiego Edward Kasztelaniec, reprezentowali Krakowską Kongregację Kupiecką podczas uroczystości wręczenia medalu św. Krzysztofa dla firmy Artim. Odbierał ją prezes Dariusz Michalak, ale wspominano też założyciela i wieloletniego szefa Artimu Romana Gawrysiaka. Kanclerzem Kapituły jest prof. Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Medal ustanowiło Muzeum Historyczne Krakowa, którego dyrektorem jest Michał Niezabitowski. To była siódme edycja medalu. Poza Artimem laureatami zostali: prof: Jacek Chrobaczyński z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Państwowa Straż Pożarna w Krakowie.

5 czerwca, podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa z okazji Święta Miasta, prezydent Jacek Majchrowski oraz przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider wręczyli Srebrny Medal Cracoviae Merenti dla Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa - instytucji, która od 120 lat oddana jest misji ochrony i propagowania zarówno materialnego, jak i niematerialnego dziedzictwa historycznego Krakowa. Wyróżnienie odebrał prezes Towarzystwa prof. Jacek Purchla. Cracoviae Merenti to najwyższe odznaczenie Miasta Krakowa przyznawane przez Radę na wniosek Komisji Medalu, w uznaniu szczególnych zasług dla Krakowa. W uroczystości uczestniczył m.in. Wiesław Jopek, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, która jest laureatem złotego medalu Cracoviae Merenti z nr 6. Na zdjęciu prezes Wiesław Jopek gratuluje profesorowi Jackowi Purchli wyróznienia.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum