wtorek, 22 sierpień 2017 20:02

Pożegnaliśmy Mieczysława Banasia

To był jeden z wielkich krakowskich pogrzebów. Trumna z ciałem Mieczysława Banasia - pierwszego prezesa reaktywowanej w 1989 roku Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, potem jej prezesa honorowego spoczęła na katafalku w nawie głównej Bazyliki Mariackiej. Wokół trumny sztandary kupieckie, rzemieślnicze i Automobilklubu Krakowskiego, wieńce od rodziny oraz organizacji.

poniedziałek, 21 sierpień 2017 12:49

Komunikat ZBK

W biurze Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej możana zapoznać się z wykazem lokali użytkowych przeznaczonych do wynajęcia w dniu 31 sierpnia 2017 r. Więcej informacji na stronie: www.zbk.krakow.pl

niedziela, 20 sierpień 2017 21:50

Pogrzeb Mieczysława Banasia

W dniu 16 sierpnia 2017 w wieku 74 lat zmarł

ś+p
Mieczysław Banaś

Honorowy Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej


Uroczystości żałobne odbędą się w Krakowie we wtorek 22 sierpnia.

Najpierw o godz. 12 msza św. w Bazylice Mariackiej, potem o godz. 13;30 kondukt pogrzebowy wyruszy od bramy Cmentarza Rakowickiego do rodzinnego grobowca.

W uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, patronki kościoła i parafii mariackiej, mszę świętą w głównej świątyni maryjnej Krakowa odprawił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Krakowską Kongregacje Kupiecka reprezentował prezes Wiesław Jopek ze swoim zastepcą Jerzym Kotalą i pełnomocnikiem Zbigniewem Burdakiem. Był tez poczet sztandarowy KKK.

Polecane lokale użytkowe do wynajęcia

 

banner teraz polska

 POLECAMY

 marr

supober

wodociagi

 

Archiwum

archiwum