Msza święta w Mariackim w 100-lecie przyjęcia śp. Józefy Policht-Oleksowej do KKK

Msza święta w Mariackim w 100-lecie przyjęcia śp. Józefy Policht-Oleksowej do KKK

Agnieszka i Michał Zacharzewscy, obecni właściciele firmy "Józefa Policht-Oleksowa" s.c., a zarazem kontynuatorzy rodzinnej tradycji kupieckiej związanej z kramem nr 39 w Sukiennicach zaprosili znajomych i przyjaciół na mszę świętą z okazji 100. rocznicy przyjęcia w poczet członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej śp. Józefy Policht-Oleksowej, babci Agnieszki Zacharzewskiej z domu Oleksy.
Msza święta za zmarłych założycieli firmy śp. Józefę z Polichtów i Władysława Oleksego oraz ich sukcesorów śp.Marię i Władysława jr Oleksych została odprawiona w Bazylice Mariackiej przez  ks. inf. Dariusza Rasia, archiprezbitera Bazyliki. Społeczność kupiecka Sukiennic reprezentowana była m.in. przez Kapitułę Sztandaru Sukiennic z jej przewodniczącą Elżbietą Kuźnik i pocztem sztandarowym. Byli również państwo Anna i Edward Mikuli, wybitni profesorowie chemii, sukcesorzy kramu nr 50 założonego w roku 1910 przez Jana Migdała. Żona Jana Migdała Barbara, a mama prof. Anny Migdał Mikuli należała do KKK przez 60 lat.
Krakowska Kongregację Kupiecka w tych uroczystościach reprezentował zastępca prezesa Zbigniew Burdak oraz rzecznik prasowy Marian Satała. Kapituła Sztandaru Sukiennic nadała Agnieszce i Michałowi Zacharzewskim tytuł Honorowych Członków Kapituły. Specjalny akt odczytała Barbara Gunia.