#DajżeKompa - informacja dotycząca akcji

#DajżeKompa - informacja dotycząca akcji

Aktualności Odsłony: 983

W związku z pandemią koronawirusa, szkoły realizują pracę z uczniami on-line. Niestety, nie wszystkie dzieci i nie wszyscy nauczyciele mają dostęp do komputera czy tabletu. W odpowiedzi na ten problem krakowskie firmy zainicjowały akcję #DajżeKompa, która ma na celu walkę z wykluczeniem cyfrowym. Poniżej przesyłamy prośbę Wydziału Edukacji.

 

Krakowskie firmy we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa zainicjowały akcję #DajżeKompa. W jej ramach darczyńcy przekazują nieużywany już przez nich sprzęt komputerowy, który trafi do krakowskich uczniów potrzebującym go do nauki zdalnej.
Za pośrednictwem strony internetowej www.dajzekompa.pl firmy oraz osoby prywatne mogą zgłaszać chęć przekazania sprzętu komputerowego krakowskim uczniom. Podarować można zarówno komputery stacjonarne, laptopy, tablety, jak również monitory, klawiatury, myszki, kamerki, zestawy słuchawkowe oraz inne działające sprzęty, które umożliwią podłączenie się do sieci oraz kontakt z nauczycielami. Najważniejsze, aby sprzęt działał i był w stanie obsłużyć podstawowe programy.
Mając na uwadze potencjał drzemiący w krakowskich firmach, co dało się zauważyć podczas organizacji wspomnianej inicjatywy, zwracam się do Pani Dyrektor z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji na temat akcji #DajżeKompa do krakowskich firm i startupów za pośrednictwem bazy kontaktów, którą dysponuje Państwa Wydział. Jestem przekonana, że wśród nich znajdą się przedstawiciele firm, którzy będą zainteresowani przekazaniem nieużywanego już przez nich sprzętu w ramach wspomnianej inicjatywy.
Równocześnie uprzejmie proszę o informację na temat planowanej daty wydania kolejnego biuletynu "Kraków. Call for business" oraz możliwości opublikowania w nim informacji na temat akcji #DajżeKompa.
Więcej informacji o akcji, w tym formularz przekazania sprzętu, regulamin oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć na stronie www.dajzekompa.pl <http://www.dajzekompa.pl> oraz w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa

https://portaledukacyjny.krakow.pl/aktualnosci/239174,1812,komunikat,_dajzekompa_i_pomoz_dzieciom_w_nauce__.html

W przypadku dodatkowych pytań z Państwa strony proszę o kontakt z p. Tomaszem Kobylańskim, pracownikiem Wydziału Edukacji.
Z wyrazami szacunku
Ewa Całus
Dyrektorka Wydziału Edukacji

Drukuj